Wszyscy od dawna tak o nich mówili, ale to właśnie 1 lipca 2022 roku jedna z najstarszych niezależnych agencji w Polsce, czyli Grandes Kochonos, oficjalnie zmienia swoją nazwę na GRANDESI. Zmianie nazwy towarzyszy też zupełnie nowa identyfikacja wizualna, a wszystko to jest obrazem przemian, jakie zaszły w ostatnim czasie w agencji. Jacy są zatem nowi GRANDESI?
Nowy sygnet marki Grandesów to kolorowy hasztag, gdzie mix kolorów obrazuje nie tylko zróżnicowane kompetencje agencji, ale jest też odzwierciedleniem procesów jakie zaszły w agencji w odpowiedzi na digitalizację biznesu i komunikacji.
„Nowa nazwa, nowe logo – to w zasadzie klamra zamykająca proces gruntownych zmian, jakie wdrożyliśmy w ostatnim czasie. Firma przeszła szybki proces digitalizacji zarówno na poziomie kompetencyjnym, jak i operacyjnym. To wynik naszych obserwacji rynku i zmieniających się potrzeb komunikacyjnych” – mówi Jacek Wlazło, prezes, a jednocześnie współzałożyciel agencji, który od początku istnienia Grandes Kochonos pełnił rolę dyrektora strategicznego i zarządzającego w agencji. „GRANDESI zachowują swoje DNA, w które wpisana jest odważna kreacja połączona ze strategicznym podejściem, ale czujemy, że nasza wewnętrzna transformacja potrzebuje swojej zewnętrznej manifestacji. Rozwijamy się jako agencja i jako zespół, w którym rozbudowaliśmy znacznie dział kreatywny. Planujemy także kolejne inwestycje w rozwój produkcji treści audio i wideo, żeby usprawnić procesy produkcyjne”- dodaje Wlazło.
Kolejną zmianą jest oparcie prac agencji o Digital ToolKit, narzędzie, które pozwala zarządzać całym procesem od strategii, kreacji, produkcji i emisji w sposób spójny i uwzględniający różne grupy docelowe, konteksty i potrzeby personalizacji komunikacji. „Naszą strategię budujemy w oparciu o archetypy i silne insight’y. W tworzeniu Big Idea i narracji marki korzystamy z filmowej dyscypliny w narracji, materiały produkujemy szybko i efektywnie kosztowo. Wspólnie z klientem analizujemy efekty kampanii i implementujemy wnioski w komunikację marki” – komentuje Jacek Wlazło.
Wszystkie wprowadzone zmiany pozwalają GRANDESOM nie tylko na przyśpieszenie procesów tworzenia i dystrybucji komunikatów, ale również na personalizowanie ich w zależności od odbiorcy i kontekstu, oraz zaangażowanie odbiorcy w komunikację lub nawet jej współtworzenie. „Efektywne zarządzanie komunikacją w tym ekosystemie, wymaga nowego podejścia i nowych narzędzi pracy. Naszą odpowiedzią jest praca dla klientów w oparciu o Digital ToolKit” – podsumowuje Wlazło.
Kreatywność jest ważna – skuteczność ważniejsza – motto GRANDESÓW się nie zmienia, a na straży tego motta, obok Jacka Wlazło w roli prezesa, nadal stoją dwaj współzałożyciele agencji Grandes Kochonos (teraz agencji Grandesi): Paweł Nowakowski oraz Michał Surówka, jako Dyrektorzy Kreatywni agencji.
Więcej szczegółów na temat agencji na nowej stronie www.grandesi.pl .