Zbliżają się ważne święta, Dzień Babci – 21 stycznia i Dzień Dziadka – 22 stycznia. Podczas gdy wszyscy głowimy się czym obdarować dziadków, okazuje się, że najlepszy prezent jest na wyciągnięcie ręki, jest to po prostu nasz czas. Z badań przeprowadzonych przez SW Research1 na zlecenie marki Panul wynika, że 59% dziadków i babć uważa, że wspólne spędzanie czasu jest lepsze od prezentu materialnego, a 40,6%, że jest tak samo dobre jak prezent materialny. Tylko dla niespełna 1% z nich bardziej atrakcyjny jest prezent materialny. Zachęcamy więc do spotkań z dziadkami prezentując sposoby na miłe spędzenie wspólnego czasu.
Czas na świeżym powietrzu
- Spacer. Jeśli zdrowie Waszych dziadków na to pozwala, zabierzcie ich na świeże powietrze. Na pewno z Wami poczują się bezpieczniej w trakcie spaceru po parku czy na przechadzce po okolicy! Będzie to doskonała okazja, żeby się rozruszać, dotlenić oraz po prostu porozmawiać.
- Wycieczka. Urokliwych miast i miasteczek nie brakuje, a dzięki świątecznym iluminacjom, na które w większości z nich będziecie mieli jeszcze szansę się załapać, popołudniowy spacer w okolicach rynku może okazać się wprost magiczny. A może Wasi dziadkowie sami zdecydują, gdzie chcieliby jechać?
Świętować można też w domu, a spędzanie czasu w domu wcale nie musi być nudne!
- Gry planszowe. To ciekawa alternatywa do spędzania wolnego czasu. Planszówki zbliżają i przynoszą wiele radości. Także kostki w dłoń!
- A może dać dziadkom przestrzeń na wspomnienia? Niech opowiedzą Wam o ważnych chwilach w ich życiu, o dzieciństwie, młodości, rodzinie, pracy, pasjach. Ocalając od zapomnienia spiszcie je np. w dedykowanych temu książkach lub po prostu nagrajcie je telefonem.
- Wspólne gotowanie to dobry przepis na udaną relację! Może raz to Ty będziesz szefem kuchni, a babcia czy dziadek Twoim sous-chefem?
- Kino bez wychodzenia z domu. I niech to dziadkowie zdecydują „czyj” film będziecie oglądać.
- Warsztaty. Zaaranżuj warsztaty lepienia z masy solnej lub robienie świeczek zapachowych! Może Wam obojgu sprawić wiele radości i frajdy!
Rozmowa przy grzańcu na dwa sposoby
- butelki wina Panul – do wyboru masz białe Sauvignon Blanc bądź czerwone Cabernet Sauvignon,
- goździków,
- pomarańczy,
- miodu,
- imbiru,
- cynamonu.
Wlej wino do garnka i dodaj pozostałe składniki, podgrzewaj na małym ogniu. Pamiętaj, że wino nie może się zagotować.
Panul to czułe uściski z serca doliny Colchagua, gdzie ciepłe promienie chilijskiego słońca odbijają się w dojrzewających winogronach tworząc zapierający dech widok. To miejsce spotkania ludzkiej pracy z naturą. Efektem tego uścisku są pasja i energia, uczucie spełnienia, radości i błogości, które towarzyszą otwarciu każdej butelki wina Panul. Do tych emocji i odkrywania tajemnicy Panul warto wracać!
Karolina Kraśnicka, karolina.krasnicka@lbrelations.pl, tel. +48 536 022 809