Warszawa, 26.02.2024 r.
Skóra twarzy jest naszą wizytówką, dlatego chcemy, aby była zdrowa i piękna. Niestety, wiele osób boryka się z różnymi problemami skórnymi, takimi jak trądzik, przebarwienia czy zaczerwienienia. Te niedoskonałości mogą wpływać na nasze samopoczucie i jakość życia. Dlatego ważne jest, aby zadbać o skórę problemową zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Z pomocą przychodzi odpowiednio dobrana pielęgnacja, w ramach codziennej rutyny, oraz stosowanie dopasowanych do potrzeb skóry produktów do makijażu.
Pierwszym krokiem jest właściwy dobór preparatów. Warto kierować się przede wszystkim tym, jaki mamy rodzaj skóry czy problem dermatologiczny. To pozwala zapewnić optymalne dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Poza wizytą u dermatologa warto wziąć pod uwagę konsultację z farmaceutą, który, dzięki wiedzy o dermokosmetykach dostępnych w aptece, może pomóc w doborze produktów.
Farmaceuta w swojej codziennej pracy spotyka pacjentów z wszelkimi dolegliwościami, w tym z mniejszymi i większymi problemami skóry. Szczególnie ten obszar, jakim jest wygląd, wymaga wykazania się nie tylko kompetencjami, ale także dużą delikatnością i wrażliwością w kontakcie z pacjentem. Apteka jest miejscem łatwo dostępnym, gdzie otwartość pacjenta i zaufanie do farmaceuty pozwalają na zbudowanie gruntu do konstruktywnej rozmowy. Wówczas wiedza aptekarza dotycząca skóry i jej problemów, a także znajomość produktów dostępnych w aptece, może przynieść skuteczne rozwiązania – wyjaśnia Daria Wielogórska-Rutka, farmaceutka.
Problemy skóry twarzy występują dość powszechnie. Z przeprowadzonych przez ekspertów badań wynika, że osoby zmagające się z trądzikiem mogą doświadczać nawet stygmatyzacji ze strony swojego otoczenia i postrzegają tę dolegliwość jako utrudniającą relacje międzyludzkie. W populacji osób cierpiących na trądzik ten problem dużo częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Za najbardziej dotkliwe uznano wpatrywanie się w skórę twarzy i postrzeganie jako mniej atrakcyjne od osób, których tego typu zmiany skórne nie dotyczyły [1].
Po co sięgnąć w przypadku konkretnych problemów skóry twarzy?
Warto pamiętać o odpowiedniej rutynie pielęgnacyjnej: oczyszczanie, nawilżanie, ochrona SPF, a dopiero potem makijaż.
Jeśli twoim problemem skóry twarzy jest trądzik zastosuj:
· Normaderm żel do mycia
· Normaderm Phytosolution Krem
· Dermablend Korekta 3D
W przypadku skóry naczynkowej sięgnij po:
· Purete Thermale żel do mycia twarzy
· Mineral89 Booster- serum nawilżające i wzmacniające skórę
· Dermablend Fluid Korygujący
Odpowiednio dobrany podkład – fundament dobrego makijażu
VICHY Dermablend to podkład, który zapewnia pełne krycie i pozwala na wykonanie makijażu korekcyjnego dla różnych rodzajów skóry problemowej, takich jak: skóra wrażliwa, zaczerwieniona, przebarwiona, bielacza lub trądzikowa. Koryguje nieregularny koloryt skóry, maskując przebarwienia, zaczerwienienia i cienie pod oczami. Zawiera technologię skoncentrowanych pigmentów mikrocząsteczek soft fous, która nadaje mu elastyczną i płynną konsystencję. Dzięki temu podkład idealnie wtapia się w skórę i nie tworzy efektu maski.
Podkład Dermablend korekta D3 jest odpowiedni dla skóry tłustej i skłonnej do trądziku, ponieważ wyrównuje jej powierzchnię i zapewnia matowy wygląd. Zawiera składniki aktywne, które dbają o kondycję tego rodzaju skóry. Kwas salicylowy ma właściwości złuszczające i przeciwzapalne, a eperulina działa kojąco. W podkładzie znajdują się także oczyszczone minerały, które nie zatykają porów i nie powodują wyprysków.
Oba podkłady są niekomedogenne, co oznacza, że są bezpieczne dla skóry wymagającej i nie powodują jej podrażnień, zapychania porów, a także nie sprzyjają powstawaniu zaskórników. Są także hipoalergiczne i zawierają ochronę UV. Utrzymują się na skórze do 16 godzin, zapewniając trwały makijaż.
Podkłady Dermablend mają jeszcze jedną ważną zaletę: mieszając 2 fluidy można uzyskać dowolny kolor, aby dobrze dopasować podkład do swojego odcienia skóry i dostosować go w zależności np. od pory roku.
1: M. Szepietowska, A. Dąbrowska, B. Nowak, K. Skinderowicz, B. Wilczyński, PK Krajewski, A. Jankowska-Konsur, Facial acne causes stigmatization among adolescents: A cross-sectional study, J Cosmet Dermatol 2022; Dec;21(12):6815-6821.