Badanie wykazało ciekawą zależność – marketerzy wskazywali bowiem, że trzy kluczowe z ich punktu widzenia obszary Digital Marketingu, to jednocześnie trzy obszary, w których odczuwają największą potrzebę wsparcia i oceniają, że ich organizacjom brakuje kompetencji w tych zakresach.
Dorota Bieniek-Kaska, Prezes LoveBrands Group
Wykres 1. Obszary, w których pandemia wymusiła i przyspieszyła rozwój komunikacji digitalowej marek.
Wykres 2. Obszary w których brakuje kompetencji.
Zgodnie z naszymi przewidywaniami pandemia nie tylko zainicjowała zmianę postaw i potrzeb wśród konsumentów ale również, co widać wśród naszych klientów i zaproszonych do badania marketerów, zintensyfikowała myślenie i otwarcie się na nowe możliwości płynące z marketingu cyfrowego. To utwierdza nas w przekonaniu, że gigantyczny potencjał digital marketingu dopiero zacznie być wykorzystywany.
Dorota Bieniek-Kaska, Prezes LoveBrands Group
Coraz więcej marketerów dostrzega znaczenie różnorodnego i interaktywnego contentu, szczególnie w mediach społecznościowych. Wiemy, że aby przykuć uwagę coraz młodszego odbiorcy, marki muszą myśleć o komunikacji w formie video, live, tworzyć podcasty, e-booki czy aktywnie działać na Stories. A to wymaga czasu, odpowiedniej kreacji, znajomości trendów i dynamiki w działaniu.
Natalia Skrzypek, Head of LoveBrands Digital
Wykres 3. Zmiany w podejściu do tworzenia treści w marketingu cyfrowym.
Przewagą LoveBrands Group zdecydowanie jest to, że oprócz kompetencji digitalowych, oferowanych pod marką LoveBrands Digital, od początku naszą silną kompetencją była strategia oraz zintegrowane podejście do komunikacji, co, jak się okazuje, idealnie wpisuje się w potrzeby marketerów wskazane w badaniu.
Joanna Niemiec, główny strateg LoveBrands Group
Dzięki nowej marce w naszym portfolio, czyli LoveBrands Digital, nasze strategiczne podejście do komunikacji znajduje swoje odzwierciedlenie także w obszarze marketingu cyfrowego.
Dorota Bieniek-Kaska, Prezes Grupy